Sensible Days 2023, 5-6 sierpień, Niemcy, Berlin - Wandlitz


Sensible Days to oficjalnie zorganizowane Mistrzostwa Świata Sensible World of Soccer. Święto sportu dla fanów SWOSa na które przyjeżdżają gracze z wielu krajów (obecnie będzie reprezentowane przez 11 krajów) - chociaż przeważająca ilość to gracze z Niemiec i z Polski.

Rozgrywki będzie można śledzić na stronie dla rozgrywek PC oraz Amiga. Rozgrywek dla XBOX nie przewidziano w tym roku.

Na dzień publikacji tego newsa, zostały jeszcze TRZY miejsca, więc jeżeli ktoś jest chętny to niech się pośpieszy.

Sensible Days 2023

Historia turniejów:
Turniej był zorganizowany w kilku krajach:
Niemcy (8, Berlin 2013, Fulda 2019, 2009, Pirmasens 2004-2008),
Polska (4, Bielsko-Biała 2021, Bierdzany 2020, Lubin 2015, Wrocław 2010),
Hiszpania (1, Barcelona 2022), Hiszpanii (1, Barcelona 2022),
Dania (2, Billund 2018, 2014),
Holandia (2, Almelo 2016, 2012)
Węgry (1, Budapest 2017)
Bułgaria (1, Varna 2011)

SWOS Picture Editor czyli SWPE


Jeżeli ktoś lubi kręgi moderskie w grach, to jednym z programów które w społeczności Sensible World of Soccer jest nieodzownym programem dla moderów, to SWPE od Zlatko Karakaš.

W dziale Dodatki, można pobrać ten program w wersji 0.9 z 2004 roku. Nowszej wersji nie ma. Prócz samego programu prezentujemy także rozbudowany opis samego programu do modyfikacji grafik w Sensible World of Soccer.

Program, w pełnej okazałości.

Zapraszam do lektury: SWPE - SWos Picture Editor v0.9 w dziale Dodatki.

Jeżeli ktoś szuka kontaktu z Zlatko, to pierwszym kontaktem będzie jego strona na Githubie.

SWOS 2020 - Nowa jakość Sensible Soccer


30 lat temu gracze Sensible World of Soccer marzyli o możliwości rywalizacji grając wspólnie mecze, te marzenia spełniają się w ostatnich latach.

Możliwość gry online jest dostępna już od wielu lat, przede wszystkim taką możliwość mieli fani wersji amigowej, gdzie na stronie SensibleSoccer.de rozgrywane były i są spotkania online, w formułach ligowych i turniejowych dla graczy z całego świata.

Jednakże, dopiero od niedawna możemy cieszyć się rozgrywkami online dla wersji PC. Niedawno 5 lutego 2023 roku, rozegrany został pierwszy turniej online na wersji PC.

Poniżej przedstawię kilka ciekawszych możliwości najnowszej wersji SWOS 2020, włącznie z danymi gdzie można pobrać grę. Zaczynajmy!

Po zainstalowaniu gry, ukazuje nam się launcher, który umożliwia odpowiednio skonfigurować swoją grę, dodając różne dodatki (DLC) w postaci różnego rodzaju grafik stadionów, głosów komentatorów czy też wyboru stylu gry i monitora.

Po włączeniu RUN SWOS 2020 ukazuje nam się takie dość znajome menu główne.

Main MENU

Po włączeniu RUN SWOS 2020 ukazuje nam się takie dość znajome menu główne. Najważniejsza jest rywalizacja z innymi graczami, więc tryb MULTIPLAYER rzuca się w oczy na początek. Aby zagrać z innym graczem, musimy zalogować się do tzw. lobby. Tutaj wykorzystujemy dane do logowania do serwisu SensibleSoccer.de, po zalogowaniu ukazuje nam się taki ekran:

Lobby 1

Mamy kilka opcji do wyboru, z powyższego obrazu np. mamy możliwość zagrania z Chrisem spotkanie, w tym celu należy wybrać ACCEPT przy imieniu gracza. Tutaj pojawia się już ekran konifiguracji rozgrywki i wyboru drużyny:

Lobby 2

Do wyboru mamy szereg opcji. Podstawową to wybór drużyny, wybiera się dokładnie tak samo jak znamy z podstawowej wersji gry, tak samo się wybiera taktykę, ustawia skład. Podczas wyboru składu jest nowość w postaci, zmiany koloru koszulek - przydaje się ta opcja gdy kolory są takie same lub podobne jak przeciwnika.

Lobby 3

Mamy do dyspozycji także prosty czat, a na prawo od czatu najważniejsze opcje rozgrywki czyli GAME STYLE, gdzie wybór jest pomiędzy wersją PC, Amiga i XBOX. Drugą istotną opcją to wybór bazy drużyn TEAM DB jako wybór klasyczny lub ze składami najnowszymi.

Dla tych co pamiętają rozgrywki z Sensible Manager, to twórcy ze społeczności SensibleSoccer.de, zintegrowali SWOS 2020 z serwerem na Discordzie, tutaj mamy możliwość w trakcie spotkania zobaczenie relacji na żywo z sytuacji na boisku #live_ticker, a po zakończeniu rozgrywki obejrzeć dokładne statystyki spotkania #live_score_board. Poniżej przedstawiam zrzuty z naszych spotkań z Chrisem.

#live_score_board #live_ticker

Jedną z ciekawszych nowości w SWOS 2020 jest opcja praktyki, szczególnie użyteczna dla osób które mają małe doświadczenia z grą lub bez irytacji swojej i przeciwnika, chcą potrenować ile dusza zapragnie. W tym celu w głównym menu jest opcje PRACTICE.

Praktyka

Tak jak widzimy na zrzucie, mamy możliwość podstawowych ustawień spotkania. Wybieramy stronę którą chcemy atakować ATTACK GOAL, poziom zaawansowania przeciwnika (takie gwiazdki słowne): CPU SKILL oraz czy chcemy aby przeciwnik posiadał linię obrony, pomocy lub ataku. Skrajnie, możemy grać tylko przeciwko bramkarzowi rywala.

Praktyka w akcji

W ustawieniach treningu mamy także wybór, co chcemy stale trenować. Klawisze funkcyjne F1-F12 oraz ALT dają możliwość natychmiastowego wykonania stałe fragmentu gry lub wykonanie jednego z dwóch rodzajów kopnięć. Przykładowo klawiszem ALT rzut wolny będzie tam gdzie w danej chwili jest piłka (na polu karnym przeciwka, będzie to rzut karny).

Klawiszologia treningu

Kolejną dodatkową rzeczą, której nie było wcześniej w grze, to rzuty karne z całą nową oprawą. Możemy wybrać sobie rozgrywki tylko jako karne i rywalizować tylko z tego poziomu. Zobaczymy listę nazwisk piłkarzy i kolejność z jaką będą występować. Przy samych zawodnikach mamy strzałki ukazujące gdzie zawodnik strzela, lub w przypadku bramkarza będzie się rzucał. (oczywiście w rozgrywkach online, nasz przeciwnik nie widzi gdzie się rzucimy/strzelimy przed wykonaniem akcji).

Rzuty karne

Prócz powyższych zmian, mamy większe możliwość użycia sterowania, wybór klawiszy funkcyjnych do sterowania nie powodują przypadkowych przerwań rozgrywki. Dlatego przy klasycznym dla gier PC układzie: W + S + A + D, to teraz przy takim sterowaniu klawisz S nie powoduje włączania się statystyk w trakcie spotkania.

DLC

Wróćmy na koniec do launchera, na powyższym obrazie mamy zaprezentowana listę różnych dodatków w różnych zakładkach. Tu przykładowe boisko z dodatkową oprawą graficzną. Tych dodatków mamy bardzo wiele do wyboru i dotyczą praktycznie każdego aspektu gry.

Nie zanudzając już bardziej, gdzie można grę tą grę dostać?

Gra jest dostępna na stronie https://sensiblesoccer.de/swos-2020 jako wersja WINDOWS. Tutaj warto odrazu się zarejestrować lub przypomnieć sobie hasło do konta, jeżeli już kiedyś rejestrowaliśmy się.
Oczywiście podczas instalacji SWOS 2020, otrzymamy zapytanie, o ścieżce do do podstawowej wersji gry, którą można pobrać np. z naszej strony Download

Aby znaleźć współgracza, polecam dołączenie do społeczności SWOS United na serwerze DISCORD.

Poniżej jeszcze mały kurs jak grać od Playaveli z SWOS United.

Nowa strona SWOS.pl


Tak się składa, że mija 15 lat od kolejnej odsłony strony Polskiego Centrum SWOS, a dzisiaj mamy okazję opublikować nową wersję strony. Strony odświeżonej graficznie, dostosowana i usprawniana pod nowe urządzenia internetowe. Technicznie jest znacznie prostsza od poprzedniej, ale posiadająca dużo więcej możliwości rozwoju. Uproszczone zostało też menu i lista odnośników na stronie.

Z racji tego, że migracja artykułów i danych między wersjami wciąż jest niezakończona to tymczasowo starsza wersja jest pod adresem: www2.swos.pl.

Systematycznie będą migrowane artykuły, szczególnie te które stworzył Bliszka. Więc prosimy o cierpliowść.

Wciąż jesteśmy otwarci na twórców artykułów na stronę Polskiego Centrum SWOS, jeżeli masz ochotę na publikację niusów lub różnych tekstów to zapraszam do kontaktu.

SENSIBLE DAYS 2020 - Złoty Potok 18-19 lipiec


SWOS 2020 na porcie Win32


Turniej Sensible Soccer 2017 w Pszczynie


Zapraszamy na turniej Sensible Soccer 2017 do Pszczyny

TERMIN:

SSSL20101-2 lipca 2017 (sobota-niedziela)
w sobotę można zacząć od rana
w niedzielę można siedzieć do popołudnia

LOKALIZACJA:

Ośrodek Szkoleniowy Jachtklubu PTTK Pszczyna
nad Jeziorem Goczałkowickim
ul. Dębowa 5, Wisła Wielka

TURNIEJ:

tylko Amiga!
grać możemy praktycznie całe dwa dni sobota-niedziela
główny turniej w sobotę po południu / wieczorem
format turnieju w zależności od liczby graczy

MIEJSCA:

budynek jest z ryczącego PEERELU, nie ma wielkich wygód, ale tragedii też nie ma, jest duża sala do grania, kuchnia, łazienka, taras
18 miejsc noclegowych
pokoje 4-osobowe, jeden 2-osobowy

WYŻYWIENIE:

grill i/lub duszonki
napoje wyskokowe we własnym zakresie
sklep w odległości 5-10 min spacerem

CENA:

75 zł od osoby
płatne na miejscu

Więcej szczegółów wraz z listą uczestników tutaj: sensiblesoccer.de

Na czas umieszczenia tej informacji, zostało tylko 14 miejsc!!!

20-lecie Sensible World of Soccer


W ten weekend 12-13 listopada miała miejsce oficjalna premiera Sensible World of Soccer nieoficjalnego dodatku na 20lecie naszej gry.

Dodatek ma szereg usprawnień tj.:
- Aktualne składy dla CAŁEGO ŚWIATA na sezon obecny czyli 2016/2017.
- Kariera została oczywiście przetestowana i zaczynamy zabawę od bieżącego roku, a nie od 1996 :)
- Dodatkowo można grać online z graczami całego świata. W serwisie: DISCORD można znaleźć graczy chętnych do rywalizacji ONLINE.
- Wsparcie dla Amigi i PC.
Podziękowania, które także można zobaczyć w grze, są pod dodatkowym przyciskiem w MENU.

Grę na PC i Amigę można pobrać z tej strony: files.swos.eu/swos16-17/.

20-lecie wersji ECE


To już 20 lat od premiery wersji ECE. Została wydana 18/04/96. Odświeżone zespoły i turniej Euro 1996 (po raz pierwszy w historii wystąpiło w nim 16 drużyn) sprawiały, że gracze aż się palili do grania w karierę. Dla przypomnienia zajrzyjmy w drużyny z tamtego okresu - kolumna ECE.

20-lecie wersji 95/96


Wersja 95/96 (Amiga) jest pierwszą pod względem ukończenia prac nad silnikiem meczowym. Została wydana 01/12/95. Obecnie obchodzimy jej 20-lecie. Dla przypomnienia zajrzyjmy w drużyny z tamtego okresu - kolumna 95/96.2

Really I’m impressed with the gameplay


Online SWOS PC? To już rzeczywistość!!!


Witam, doczekaliśmy się fantastycznych czasów dla fanów SWOSa na PC, przez grube lata nikt nie potrafił stworzyć możliwości gry SWOS na PC, a dzisiaj świat Sensible obiegła wspaniała nowina o możliwości gry online, którą stworzył sam Zlatko Karas.

14 lat Sensible Managera


Tak, tak dzisiaj obchodzimy 14 urodziny naszego menadżera, dokładnie - 17 marca w 2000 roku oficjalnie powstał nasz serwis, z tego dnia sięgają pierwsze zapiski.

Przez 14 lat Sensible Manager się zmieniał, pojawiały się nowe funkcje, różne funkcje się zmieniały, zmieniali się prezesi, rozgrywający, zmieniali się menadżerowie, było wiele dyskusji, konfliktów związaną z przyszłością gry, ale dzięki naszej wspólnej obecności ciągle mamy tą samą grę od samego początku. Nie znam innego menadżera w historii internetu który w niemalże niezmiennej formie działałby tyle lat. Może Wy znacie? (dajcie znać w komentarzach)

Ja w swoim imieniu chciałbym podziękować Chrisowi za to że jest z nami obecny jako Honorowy Prezes Sensible Mangera i wciąż rozgrywający nasze najstarsze ligi, chciałbym podziękować także późniejszym Prezesom (nawet jeżeli nie podołali wyzwaniom tej gry) czyli Longinowi, Piachowi, Dobremu oraz także Pagodowi. Chciałbym podziękować wszystkim rozgrywającym (aktualnym i byłym) lub piastującym ważne funkcje w grze: Martinezowi, Samothowi, Tomkoviczowi, Geraltowi, Piootrkowi86 oraz Kvachowi, a także Lionowi i Bliszce oraz Kubolowi który stworzył technicznie tą grę.

Chciałbym podziękować także wszystkim graczom którzy bawią się z nami już wiele lat m.in. Memu, Milczarowi, Olejowi, dj_trykowi, Brusterowi, Bacy, Adamsowi, Bobbiebobrasowi, Chudemu, Dylkowi, Guciowi, Jimbo, Kryzowi, Ruichi i pozostałym których nie wymieniłem.

Mam nadzieję że SM będzie istniał jeszcze wiele, wiele lat. Pamiętajmy jednak że menadżer bez Was graczy nie będzie istaniał, to my sami tworzymy tą grę :)